סניף מרכז וצפון:  1700-555-880 דוא"ל:  kinetixsport@gmail.com
  • עקבו אחרינו:
לרשימת הסניפיםהתקשרו אלינו

שיקום תנועתי

שיקום תנועתי - אתלטי

כאשר אנו נפצעים בפציעות ספורט שונות או עוברים הליך ניתוח, נפגעת רקמה רכה כגון רצועה, גיד, עצם, שריר, רקמת חיבור ולעיתים גם רקמה קשה כגון סחוס ועצם.

השלב הראשון בשיקום תנועתי הם טיפולי פיזיותרפיה, שתפקידם הינו להפחית כאב, לזרז את החלמת הרקמה הפגועה, לשחזר את טווחי התנועה המפרקיים והשריריים, לחזק קבוצות שרירים שנפגעו ולשפר את השליטה השרירית. עם זאת ברור, כי גם בסיום הפיזיותרפיה, מקצועית ככל שתהיה, הספורטאי התחרותי או החובבני אינם מוכנים עדיין לחזרה לפעילות גופנית מלאה, לא כל שכן לפעילות עצימה הכוללת שינויי כיוון והתמודדות אגרסיבית מול שחקן יריב.

 פיתוח שיטת שיקום תנועתי חדשה

בנוסף, ברור לכל כי כלל מרכיבי הכושר הגופני של הספורטאי התדרדרו משמעותית בתקופת ההחלמה. מדובר בירידה משמעותית במרכיבים הבאים: כוח, זריזות, מהירות, קואורדינציה, כוח מתפרץ, סבולת לב ריאה וסבולת מהירות. ד"ר ברק פיתח עבור מכון קינטיקס שיטת שיקום תנועתי ייחודית, המתבצעת מיד בתום ההליך הפיזיותרפי ומטרתה להחזיר את הספורטאי בצורה הבטוחה ביותר לפעילות מלאה בענפים השונים. בשונה מכל מכוני השיקום האחרים, הליך זה מתבצע מחוץ למכון הפיזיותרפיה, באמצעות צוות מיומן שהוכשר לכך במיוחד. 

ד"ר ברק החל לפתח ולעסוק בתחום השיקום התנועתי כבר בשנת 1989 ובשנת 2003 יצא להתמחות נרחבת בנושא זה, במשך שנתיים, באוניברסיטת בוסטון בארה"ב. מסוף שנות השמונים, שוקמו באמצעות שיטת שיקום תנועתי ייחודית זו עשרות ספורטאים תחרותיים ידועים, מישראל ומרחבי העולם וחזרו בעקבותיה לפעילות מלאה ולקריירה תחרותית מרשימה. כל יחידת שיקום תנועתי, נמשכת שעה מלאה, בשיטת 'אחד על אחד' תוך שימוש בידע והניסיון הרב שנצבר.

השיקום התנועתי מתבצע באולמות ספורט משוכללים, בבריכה שיקומית, בחול ים ועל משטחי דשא. המתקנים מצוידים להפליא ובהליך השיקום נעשה שימוש בציוד השיקום והאימון המתקדם ביותר.

דינמומטר איזוקינטי

בנוסף, צוות השיקום התנועתי משתמש בדינמומטר איזוקינטי מסוג ביודקס המצוי במכון קינטיקס ומסייע לבקר בצורה מדעית את הליך השיקום ואת השלב המדויק בו מצויה הרקמה המחלימה [רצועה, שריר, מפרק]. כל תקופה קצובה, מתבצעת באמצעות המכשיר בדיקה תיפקודית ממוחשבת של מערכת השלד והשרירים, דבר המסייע להצלחה מובטחת של הליך השיקום.

בתום הליך השיקום התנועתי - אתלטי, הספורטאי חוזר לפעילותו התחרותית, כשהוא מצוי ברמת אימון, יכולת גופנית ורמת ביצוע גבוהים מאלה בהם היה טרם הפציעה.

שיקום תנועתי