סניף מרכז וצפון:  1700-555-880 דוא"ל:  kinetixsport@gmail.com
  • עקבו אחרינו:
לרשימת הסניפיםהתקשרו אלינו

רק שיקום ספורטאים מקצועי

רק שיקום ספורטאים מקצועי - לא לוקחים סיכונים

פציעה, היא אחד האירועים הטראומתיים ביותר בחייו של הספורטאי המקצועי והחובב. פציעה לא רק מכאיבה ומשביתה אותו, אלא מאיימת על הקריירה שלו ועל מפעל חייו, לכן כאשר מדובר על שיקום ספורטאים, לא לוקחים סיכונים, תהליך שיקום פציעות ספורט מקצועי מתמקד בשלושה היבטים- ההיבט הגופני, ההיבט הרגשי וההיבט המנטלי. כיצד הוא יבוא לידי ביטוי בכל היבט והיבט?

 

שיקום פציעות ספורט - ההיבט הגופני 

בפציעות ספורט, ישנה חשיבות עליונה לאבחון של מהות הפציעה, ככל שהאבחון יהיה מהיר יותר, כך הריפוי יהיה מדויק שיותר. 

הגוף הוא הכלי של הספורטאי לממש את היכולות שלו, ולכן לספורטאי אסור להתפשר, עליו למצוא את בעלי המקצוע המיומנים ביותר, אשר מכירים, מעורים ובעלי ניסיון באבחון ושיקום פציעות ספורט , וזאת על מנת שיוכלו להעניק לו את הטיפול המהיר ביותר, שיקדם את ההחלמה ואת חזרתו למגרש. 

סביבת שיקום שאוהבת ספורטאים 

לטיפול המדויק בפציעות ספורט, לרבות אבחון, הבנת טווחי התנועה של המפרק, שילוב הטיפול השיקומי עם כדורים לשיכוך כאבים ומנוחה, יש חשיבות גבוהה. אך לא פחות חשובה הסביבה השיקומית.

ספורטאי, שמגיע למכון מקצועי, העוסק בשיקום ספורטאים נהנה מסביבה, שמבינה אותו מכבדת את הפרטיות שלו ואת המרחב שלו, מעניקה לו מעטפת שלמה של אבזור מתאים, שעובד על פרמטרים לשיפור טווחי התנועה לרבות התנגדות מול משקל הגוף.

שיקום ספורטאים – ההיבט הרגשי

תקופת הפציעה זוהי תקופה, שרוויה ברמת מתח וחוסר ודאות גבוהה. כידוע, כאשר הגוף חש מתח או לחץ, הוא מפריש רמות גבוהות של הורמון הקורטיזול, ההורמון המופרש מבלוטת יותרת המח, במקרים של סכנה קיומית. כן כך הגוף מפרש את הפציעה. כאשר ההורמון הנ"ל מופרש ברמות גבוהה, הוא מעכב ,משמעותית, אז משך זמן ההחלמה. 

ולכן מעבר לשיקום הגופני של מקום הפגיעה, להיבט הרגשי יש חשיבות עליונה, כאשר עוסקים בתחום של שיקום פציעות ספורט. בתקופה כזאת, ספורטאי, בין אם הוא מקצועי או חובבן, צריך מישהו, שיבין אותו, שיוכל להרגיע , לתת מידע אמין ומקצועי אודות תהליך השיקום שלו, ויהווה אוזן קשבת למצקותיו. 

שיקום ספורטאים- ההיבט המנטלי

פעמים רבות, כאשר פציעת הספורט חלה באזור הגפיים, הספורטאי עשוי לחוות כאבי פנטום, שעשויים בהחלט להופיע לאחר תקופת השיקום. מטרת השיקום של פציעות ספורט בהיבט המנטלי היא להחזיר את האמון בגוף, ביכולת של האיבר לתפקד שוב. להפחית את החשש מכאב, וללמד את הספורטאי להתמודד עמו במקרה, שהוא מופיע שוב. 

התייחסות להיבט המנטלי, וקבלת כלים להתמודד עם השלכות הפציעה היא שלב קריטי בריפוי וחזרה לשגרה. 

לסיכום, פציעות ספורט עשויות להיות נקודתיות ומתמשכות. בשיקום נכון, המתייחס להיבטים פיזיים וגם סביבתיים, רגשיים ומנטליים, ניתן להגיע לתוצאות איכותיות, שיבטיחו חזרה מהירה לשגרה, גוף חזק ונפש בריאה. 

רק שיקום ספורטאים מקצועים