סניף מרכז וצפון:  1700-555-880 דוא"ל:  kinetixsport@gmail.com
 • עקבו אחרינו:
לרשימת הסניפיםהתקשרו אלינו

קרע בגיד אכילס

שיקום לאחר קרע בגיד אכילס

גיד האכילס הינו הגיד העבה והחזק ביותר מבין גידי גוף האדם. אורכו כ - 15 ס"מ (תלוי בגובהו של האדם). גיד האכילס מתחיל בחלקו הקדמי שריר הסולאוס (soleus) ונמשך עד חיבורו לעצם העקב.

עיקר הפגיעות של גיד אכילס מתרחשות בעת פעילות ספורטיבית אינטנסיבית כאשר כוחות מכאניים גדולים - בעיקר כוחות מתיחה - פועלים על הגיד. מחקרים מתחום הביומכאניקה מראים שפעילויות המערבות ריצה, ניתור ונחיתה מפעילים כוחות שהם שווה ערך לפי 12.5 ממשקל הגוף!

גורמים לפגיעה בגיד אכילס: 

 • גיל - ככל שאנו מתבגרים, עולה הסבירות לפגיעה בגיד אכילס אפילו במהלך פעילויות שגרתיות.
 • פעילות אינטנסיבית מדי
 • תזונה לקויה
 • אספקת דם לקויה והמשך פעילות תוך כדי תהליכים דלקתיים.

עם זאת מחקרים מראים שמרבית הפגיעות הגידיות נובעות מפעילות חוזרנית [over-use] ולא מהפעלת כוח רב חד פעמי [trauma]. פגיעות אילו אינן גורמות לקרע מלא של גיד אכילס אך בהחלט מעמידות את שלמותו בסכנה.

על מנת להימנע מפגיעות בגיד אכילס יש לבצע פעילות מותאמת אישית, מדוגרת, להשתמש בהנעלה נכונה [במקרים רבים גם מדרס מותאם אישית] ובכל מקרה לבצע חיזוקים ומתיחות על בסיס קבוע של שרירי הסולאוס והתאומים Gastro/Soleus complex.

קרע בגיד אכילס

להלן הדרגות השונות של פציעות 'שימוש יתר' [over-use]:

 1. Achilles tendinopathy
 2. Achilles peritendinitis
 3. Achilles tendinosis
 4. Achilles insertiotendinopathy
 5. calcaneal apophysitis (Sever's disease)

קרע מלא של גיד אכילס - tendon rapture Achilles - נחשבת לפציעת הספורט הקשה ביותר. האבחנה הראשונית מתבצעת ע"י בדיקה קלינית בשילוב עם אמצעי דימות כגון, אולטראסאונד ו-MRI.

טיפול ניתוחי 

תפירה של הגיד והשמת כף הרגל והשוק במגף ייעודי עם הגבהה במנח של Plantar flexion לתקופה של כ - 3 חודשים. שיקום פיזיותרפי לאחר טיפול ניתוחי מתמקד בהגמשת האזור הניתוחי, החזרת טווחי תנועה לקרסול, שחזור דפוס הליכה נורמטיבי, חיזוק קבוצות השרירים הרלוונטיות, שיקום פונקציונאלי, שיקום תנועתי ושיקום אתלטי המהווים בסיס חשוב ביותר לקראת החזרה לפעילות גופנית חובבנית ומקצוענית.

 • שיקום לאחר קרע בגיד אכילס
 • שיקום קרע בגיד אכילס
 • קרע בגיד אכילס

חושבים שאתם סובלים מקרע בגיד אכילס?

התקשרו למכון קינטיקס ואנו נשמח לייעץ ולעזור  03-9514445