סניף מרכז וצפון:  1700-555-880 דוא"ל:  kinetixsport@gmail.com
  • עקבו אחרינו:
לרשימת הסניפיםהתקשרו אלינו

סף חומצת חלב

ד"ר ירון ברק הוא פיזיולוג ספורט, מנהל ובעלי מכון קינטיקס והוא בין מבצעי בדיקות חומצת חלב במכון ו'בשטח'. בעקבות אבחון סף חומצת חלב שיעשה ייכתב דו"ח מפורט המתאר את רמת הכושר הגופני האירובי והאנאירובי.

סף חומצת חלב

מהי חומצת חלב?

חומצת חלב המכונה גם לקטאט (מלח של חומצת חלב) היא אחד מתוצרי הגליקוליזה. חומצת החלב מיוצרת ומנוצלת על ידי השריר עצמו. ככל שהמאמץ יעלה ויעלה השימוש בפחמימות קח יגדל קצת ייצור חומצת החלב בדם.

בשונה ממה שמקובל לחשוב חומצת החלב איננה 'רעל' אלא תוצר לוואי של פעילות גופנית עצימה אותו יודע השריר 'לנצל'. עלייה בריכוז חומצת החלב מעיד על כך שנעשה שימוש בפחמימות בזמן מאמץ עצים. 

רמת חומצת החלב נמדדת במילימול חומצת חלב לליטר דם. עם העיללה בעצימות הפעילות עולה קצת ייצור חומצת החלב באופן די לינארי [עקבי].

עם זאת מעל לעצימות ומשך פעילות מסוימת קצב ייצור חומצת החלב גובר באופן משמעותי ואחוז חומצת החלב בדם מתרבה באופן ניכר. סף המאמץ ומשך המאמץ בו תופעה זו מתרחשת מכונה 'סף חומצת חלב'.

ייצור סף חומצת חלב בגוף

הדרך בה אנו מביאים את הספורטאי לסף זה הוא באמצעות פרוטוקולים שונים. הפרוטוקול המקובל ביותר הוא ריצה על גבי הליכון בקצב הולך וגובר ובמשכי זמן קצובים, עד לאיתור סף חומצת החלב. 

איתור סף חומצת החלב מאפשר לנו לזהות את יכולתו האירובית והאנאירובית של הספורטאי ולתכנן עבורו את האימונים המתאימים שיתרמו לשיפור יכולות אילו בהתאמה לענף הספציפי בו הוא עוסק.

על סמך התוצאות תקבלו מד"ר ברק המלצות מפורטות ויישומיות כיצד לשפר את הסבולת האירובית והאנאירובית על פי הענף, רמתכם המקצועית, גילכם וההישג אליו אתם שואפים. מצויות בידינו הנורמות הבינלאומיות המקובלות לכל ענף, גיל, מין ורמה מקצועית.